Kim jestem?

Trener biznesu – tak określam swoją rolę zawodową. Kim jeszcze jestem? Praktykiem, profesjonalistą, osobą stale podążającą do przodu. Zawsze mam jasno określony cel, który realizuję. Moje wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe są tego potwierdzeniem. Cechuje mnie konsekwencja i determinacja w działaniu.

Jak uczyłam się sprzedaży?

Teoretycznie i praktycznie. Jak to się zaczęło? Od marzeń. Pomyślałam kiedyś, że chcę być dyrektorem w banku. I byłam. Pracę w banku zaczęłam na zaszczytnym stanowisku kasjer. Bardzo szybko pięłam się po szczeblach kariery zawodowej.

Rozwijałam swoje umiejętności sprzedażowe jako opiekun klienta, doradca VIP i równolegle pełniłam funkcję trenera biznesu. Szybko zauważyłam jak ważny jest rozwój umiejętności tzw. miękkich.

Dzięki systematycznemu podnoszeniu swoich kwalifikacji mogłam dalej się rozwijać zawodowo oraz zwiększać swoją skuteczność w działaniu. To wszystko zaowocowało tym, iż stanowisko dyrektora\menedżera szybko stało się moim udziałem.

Fotografia Aliny Gofron. Alina Gofron jest trenerem sprzedaży, konsultantem biznesowym oraz trenerem PCM.
Praca z ludźmi jest motywacja do pracy trenera. Trener, który lubi ludzi odnosi sukcesy.

Co lubię najbardziej w pracy trenera?

Po prostu ludzi. To ludzie dają mi energię do działania, są moim źródłem motywacji, uszlachetniają mnie. Nie ma dla mnie znaczenia forma pracy: indywidualna czy grupowa. Liczy się efekt jaki chcemy razem osiągnąć. Skupiam się na najskuteczniejszej drodze do osiągnięcia założonych celów. Trenerstwo to moja wielka pasja.

A co z zarządzaniem?

Kiedyś myślałam, że muszę dokonać wyboru drogi zawodowej: trenerstwo lub zarządzanie. Bardzo szybko przekonałam się, że jeśli chcesz być skutecznym menedżerem to w praktyce oznacza to bycie trenerem, coachem, mentorem, leaderem. To dla mnie ważne – pracować z ludźmi i dla ludzi. Praca na stanowiskach menedżerskich nauczyła mnie jak osiągać zespołowo cele sprzedażowe.

Nauczyłam się patrzeć na sprzedaż z szerszej perspektywy – jak ją organizować, jak zarządzać procesem, jak motywować pracowników. Zmiana branży z finansowej na sprzedaż bezpośrednią upewniła mnie, że sprzedaż jest mi bliska (bez względu czy to jest sprzedaż transakcyjna, konsultacyjna, usługowa) i że potrafię odnaleźć się w każdym środowisku.

Alina Gofron pracowała jako trener, coach i manager, dyrektor. Zarządzanie zespołem wymaga wielu kompetencji.
Osiąganie przychodów w firmie jest namacalne dla zarządzających kiedy widzą realne wyniki. Pasją Aliny Gofron jest rozwijanie kompetencji innych ludzi.

Co teraz?

Kocham pomagać ludziom. Moją misją jest wspieranie Twojej firmy w osiąganiu większych przychodów i podnoszenie jakości Twojego życia. Cieszę się, że odważyłam się podjąć nową decyzję zawodową. Chcę z Tobą współpracować jako trener sprzedaży oraz stawiam się do dyspozycji jako Interim Sales Menager. Widzę siebie jako osobę, która w praktyczny sposób wspiera zespoły sprzedażowe – w krótkich lub dłuższych projektach.