Przejdź do treści

Moja przygoda ze sprzedażą

Osobiste doświadczenia i przygody w świecie biznesu - Alina Gofron

Dziękuję Ci bardzo, że zdecydowałeś się ‘zajrzeć’ do mnie. Zapraszam Cię serdecznie – rozgość się! Czego możesz się spodziewać? Do czego Cię zapraszam?

Jeszcze Cię nie poznałam, ale z chęcią to zrobię! Czy Ty miałeś pomysł, żeby zmienić swoją pasję w biznes? A może po prostu chciałeś spróbować własnych sił ‘na swoim’? Zaczynasz dopiero czy masz już za sobą sporo doświadczeń? Widzisz potrzebę zmian, bo nie wszystko idzie tak jak trzeba….? Może masz już nawet dokładnie sprecyzowane co trzeba zmienić, tylko nie wiesz jak się za to zabrać….

Moje drzwi są otwarte dla Ciebie

Wejdź proszę – choć na chwilę –  na moją ścieżkę. Chcę Cię przenieść w mój świat – świat sprzedaży, komunikacji, zarządzania. Tematy te nie są przypadkowe –  to historia mojego doświadczenia zawodowego. To teoria poparta praktyką. To praktyka, która pokazuje  upragniony sukces, oraz moje błędy na drodze dotarcia do niego. 

Nie wiem na jakim etapie rozwoju teraz jesteś – czy stawiasz swoje pierwsze kroki w sprzedaży, czy masz już za sobą całkiem niezły pokaźny bagaż doświadczeń, czy też w końcu cieszysz się ze swoich sukcesów i może chcesz ze mną podyskutować o danym temacie. Podzielę się z Tobą wszystkim co moje, jeśli Ty weźmiesz coś dla siebie i to doda Ci skrzydeł, to – jak to mówią –  ‘na zdrowie’. Może chcesz wzbogacić moje artykuły swoim doświadczeniem i punktem widzenia – proszę śmiało komentuj.

Czy ja mam patent na rozwój umiejętności sprzedażowych?

Czy to co znajdziesz na tej stronie to jest jedyny, niepowtarzalny przepis na sukces? Nie, tak nie jest! To o co chodzi? To jest jak z przepisem na ciasto – jeden przepis, a tyle ciast ile gospodyń. Pokażę Ci schemat sprzedaży, komunikacji i elementy zarządzania, które będą okraszone moim spojrzeniem minionych oraz obecnych doświadczeń.

Chciałabym, żebyś mógł przyspieszyć swoją drogę rozwoju poprzez wyciągnięcie wniosków z błędów, które popełniłam. Pokażę Ci też, co przyczyniło się do sukcesów. Jeśli zagłębisz się w treść artykułów, to być może odnajdziesz tam odzwierciedlenie swoich problemów. Być może analiza sytuacji, pozwoli Ci spojrzeć na sprawę z szerszej perspektywy i znajdziesz coś, co wykorzystasz w pracy z klientami/współpracownikami, itd.

Twoja droga rozwoju jest niepowtarzalna – Ty kierujesz swoim życiem zawodowym i masz swoje postrzeganie rzeczywistości. Daję Ci przestrzeń do tego, żebyś nie zgadzał się ze wszystkim. Rozwój zawodowy obejmuje wiele obszarów – tzw. wiedzę twardą (często zwaną techniczną) oraz kompetencje miękkie. Chcę wspomnieć, że istotne znaczenie ma także rozwój mentalny. Rozwój mentalny to jest Twoja indywidualna droga. Resztę umiejętności możesz się nauczyć. Chętnie Ci w tym pomogę. Dużo informacji znajdziesz właśnie w tym miejscu, w którym teraz jesteś.  Tak czy inaczej – z  obecnej perspektywy już wiem, że  wszystkie umiejętności rozwijają się z czasem – TO JEST PROCES.

na zdjęciu Alina Gofron z podpisem "Trener biznesu Alina Gofron GoForward"

Każdy ma swojego wroga i przyjaciół

Proces – jak ja nienawidziłam kiedyś tego słowa!!! Chciałam dużo, szybko i już natychmiast! Niczym zakupy w McDonalds  – jedzenie w trybie natychmiastowym. Czekasz minutę, a jakoś dziwnie Ci się dłuży. Znasz to? Takie tempo, takie oczekiwania nie sprzyja rozwojowi, nie sprzyja efektywności i praktycznie niczemu nie sprzyja. Kiedy pracujesz w ‘korpoświecie’ czujesz cały czas na ramieniu oddech szefa i presje planów. Wiesz, że od ich realizacji zależy bardzo dużo, zależy to czy będziesz mieć pracę, itd. Taka presja jeszcze bardziej wpędza Cię w spiralę szybciej, więcej.

Zastanów się chwilkę – czy jedzenie typu fast food jest zdrowe? Nawet jeśli nie jesteś specjalistą z dietetyki to raczej domyślasz się odpowiedzi…? Nie jest! Szybciej zaczęłam się rozwijać kiedy pozwoliłam sama sobie na przejście określonej drogi swoim tempem – bez porównywania się z innymi. Uwierz mi – szłam wtedy szybciej!

Na drodze rozwoju zawsze jest obok ktoś, kto okazuje się być pomocną osobą – kierownik, szef, koleżanka z zespołu, trener lub inna osoba, która staje się dla Ciebie mentorem, wsparciem.  To jest coś co szybko zrozumiałam. Ja na swojej drodze nauczyłam się zauważać i doceniać takie osoby. Dzięki nim, oraz wnioskom jakie wyciągnęłam, radom jakie wdrożyłam, jestem w tym miejscu, w którym jestem.  Rozejrzyj się dookoła? Kogo doceniasz w swoim życiu i za co? Wydaje Ci się, że nie ma takich osób? – bądź sprawiedliwy! Docenianie i wdzięczność – tego też musiałam się nauczyć. Dostrzeganie innych osób było  – a właściwie jest – dla mnie zbawienne. 

Nauczyłam się też tego, żeby działać systematycznie, zawsze, pomimo przeciwności. Zgadzam się z Robertem Collierem, że „sukces to suma niewielkiego wysiłku powtarzanego z dnia na dzień”. Nie wiem jaką definicje ma sukces dla Ciebie. Każdy ma swoją. Wiem jedno – systematyczne działania sprawiają, że osiągniesz to co chcesz. Metoda małych kroków się sprawdza u mnie – zawsze idę do przodu!

Dziękuję Ci, że jesteś tutaj! Proszę napisz – co Cię najbardziej interesuje? Co chcesz przeczytać?

Jeśli brzmi to wszystko dla Ciebie interesująco to zapisz się na newsletter – będziesz dostawać systematycznie porcję wiedzy z w/w zakresu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *